Достапни линкови

Одбележување на загинувањето на припадници на АРМ


Споменикот Карпалак во Прилеп
Загинувањето на припадниците на АРМ денеска ќе биде одбележано во дворот на Министерството за одбрана каде Министерот Фатмир Бесими и началникот на Генералштабот на АРМ генерал-мајор Горанчо Котески ќе положат венци и цвеќиња. .И утре венци ќе бидат положени во месноста Карпалак и во Прилеп, додека на 10.август во Љуботен, во Љуботенски бачила,во кас.Илинден и во с.Волково.
XS
SM
MD
LG