Достапни линкови

Во Скопје мирно, жалост во општина БутелЗнамињата пред административната зграда на општина Бутел денеска се симнати на половина копје во знак на жалост поради убиството на четирите момчиња од Радишани и на 45-годишниот маж од село Црешево. Нивните тела беа пронајдени во четвртокот вечерта кај езерото во близина на село Смилковци. Полицијата е мобилизирана и интензивно работи врз откривањето на сторителите на овој грозоморен чин. За денеска е најавена прес конференција на полицискиот оперативен штаб на која се очекуваат повеќе детали за овој инцидент. МВР, политичките партии во земјата и меѓународните субјекти повикаа на воздржаност и смиреност.
XS
SM
MD
LG