Достапни линкови

Ванизелос единствен кандидат за лидер на ПАСОК


Грчкиот министер за финансии Евангелос Ванизелос
Грчкиот министер за финансии Евангелос Ванизелос ќе биде единствениот кандидат на ПАСОК на изборите за лидер на партијата во наредната недела. Само Венизелос кој на позицијата ќе го наследи поранешниот премиер Јоргос Папандреу го собрал потребниот број на потписи од членовите на националниот совет, кој го пишува статусот на партијата.
Поранешниот министер за заштита на граѓаните Христос Папуцис и Стефанос Цумакас не успеаа да се квалификивуваат.
XS
SM
MD
LG