Достапни линкови

Американците гласаат за републиканските кандидати во три држави


Мит Ромни
Водечкиот кандидат на Републиканската партија за претседателските избори во САД, Мит Ромни се надева дека ќе победи и на гласањето во Минесота и Колорадо. Ромни веќе победи во две држави, Флорида и Невада.
Но и неговиот ривал Рик Санторум се надева на победа со која ќе ја оживее неговата кандидатура.
Другите двајца кандидати Њут Гринич и Рон Пол се се уште во трката, но тешко дека ќе добијат повеќе гласови од нивните ривали. И во државата Мисури исто така денеска се одржува гласање.
XS
SM
MD
LG