Достапни линкови

Наташа Илиевска со медал од Париз Опен


На Париз Опен, најсилниот и најмасовниот светски турнир од Карате 1 премиер лигата, Наташа Илиевска освои бронзен мадал во категоријата 55 килограми.

Како што соопшти Карате клубот „Макпетрол“, во конкуренција беа 38 каратисти од вкупно 62 држави.

Илиевска оствари пет победи и еден пораз од Франција на судиско изјаснување. Издвоените победи беа против натпреварувачките од Луксембург, Еквадор, Италија, Германија, а за бронзениот медал издвојува убедлива победа против Алжир со 6-0.
XS
SM
MD
LG