Достапни линкови

Од денеска, тридневна жалост во Чешка


Во Чешка од денеска почна три-дневната жалост за починатиот екс претседател Вацлав Хавел. Ковчегот со телото на Хавел, денеска со највисоки почести е пренесен на Храдчани, каде што ќе биде изложен во наредните два дена. Погребот на Хавел е в петок, за кога е најавено доаѓање на поголем број странски државници.
XS
SM
MD
LG