Достапни линкови

Големи приведувања на вработени во Патарина


Како што јавуваат локалните медиуми во Македонија во полициска акција биле приведени повеќе вработени на патарината.
Се шпекулира дека биле уапсени меѓу 50 и 80 вработени кои се носеле на исказ пред истражен судија.
Станувало збор за наводно продолжување на акцијата „Змиско Око“.
Официјална потврда за акцијата се уште нема.
XS
SM
MD
LG