Достапни линкови

САД - Санкциите ќе доведат до пад на Ал Асад


Пристанишниот град Акаба во Јордан.
Економските санкции следени со потези од земјите во регионот ќе го забрзаат падот на сирискиот претседател Башар Ал Асад, изјави официјален претставник од американското Министерство за финансии. Помошник секретарот во американското Министерство за финансии, Даниел Гласер, денеска ги информираше јорданските власти и банкарите за американските и европски санкции против владата на Ал Асад. Санкциите имаат за цел да го спречат владиното насилство врз демонстрантите. Гласер разговарал за можноста Сирија да се обиде да ги заобиколи санкциите користејќи го јорданскиот финансиски систем.
XS
SM
MD
LG