Достапни линкови

Владата ќе ги награди кошаркарите со 3 илјади евра


Кошаркарската репрезентација на Македонија
Владата денеска донесе одлука на седница да ги награди членовите на македонската кошаркарска репрезентација со по 3.000 евра за досегашните постигнати успеси на Европското првенство во кошарка во Литванија.
Доколку членовите на репрезентацијата на Република Македонија освојат пласман меѓу првите шест репрезентации на Европското првенство во кошарка, со што се дава можност за пласман на Олимпијадата во Лондон во 2012 година, ќе добијат дополнителна награда од по уште 5.000 евра.
XS
SM
MD
LG