Достапни линкови

Брамерц се интересира каде се криеле Младиќ и Хаџиќ


Хаџиќ и Младиќ
Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц изјави дека е за поздравување апсењето на Ратко Малдиќ и Горан Хаџиќ , но дека сепак многу го интересира каде тие се криеле и кој им помагал. Тој им одаде признани на властите во Србија за нивното апсење. Брамерц очекува соработката со српските власти да продолжи понатаму и покрај тоа што сите хашки бегалци од Србија се уапсени.
XS
SM
MD
LG