Достапни линкови

Хашки трибунал-Нема потврди дека Младиќ е тешко болен


Ратко Младиќ во судот во Хаг
Лекарските наоди до сега не потврдија дека Ратко Младиќ има болест во крајна фаза, изјави портпаролката на Нашкиот трибунал Нерма Јелачиќ. Таа изјави дека лекарите имаат обврска да известат за секоја индиција дека животот на некого му е во опасност, а до сега ништо слично не е пријавено.
XS
SM
MD
LG