Достапни линкови

Љубе Бошковски изведен пред истражен судија


Лидерот на ОМ, Љубе Бошковски
Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски синоќа беше изведен на распит пред истражен судија во Основниот суд 1 во Скопје. Бошковски е осомничен за незаконско финансирање на изборната кампања и за злоупотреба на службената должност.
За време на претресот при неговото апсење биле пронајдени 100 илјади евра и пиштол. Пред судот за поддршка на Бошкоски беа присутни членовите на неговото семејство, припадници на Обединети за Македонија и негови симпатизери.
XS
SM
MD
LG