Достапни линкови

Министерот Милошоски се сретна со перуанскиот колега Белаунде


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски
Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски при денешната средба со неговиот перуански колега Хозе Антонио Гарсија Белаунде договориле взаемна подршка за кандидатурата на Македонија за членство во Советот за човекови права на ОН. Според соопштението на МНР Македонија е кандидат за член во периодот 2013 до 2016 година. Милошоски беше најавено дека со Белаунде ќе разговара за билатерално политичките односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG