Достапни линкови

НАТО ќе отвори истрага за смртта на цивилите во Авганистан


Американски војник во покраината Хелманд
НАТО соопшти дека ќе отвори истрага за тврдењата на авганистанските власти дека 64 цивили, повеѓето од нив жени и деца загинале при операциите во североисточен Авганистан. Според властите во заедничка операција на авганистанските војници и НАТО силите во покраината Кунар биле убиени 64 цивили во последниве четири дена.
XS
SM
MD
LG