Достапни линкови

Убиен австралиски војник и неговиот преведувач во Авганистан


Австралиски војник и неговиот преведувач биле убиени во Авганистан од бунтовниците. Тие биле напднати за време на патролата во покраината Урузган. Австралија досега загуби 23 војници во Авганистан. Австралија има околу 1500 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG