Достапни линкови

Иранската опозиција повикува на протести


Протест за време на погребот на една од жртвите
Иранската опозиција ги повика нејзините приврзаници утре да излезат на протести во Техеран и низ другите градови во земјата за одбележување на смртта на двајцата загинати за време на претходните демонстрации. Според позицискиот веб сајт калеме.ком протестите ќе бидат за борба против диктатурата врз религиозна основа.
Министерството за внатрешни работи предупреди дека тие ќе им се спротистават на протестите, како што налага законот.
XS
SM
MD
LG