Достапни линкови

На северот на Мексико 26 загинати во одвоени инциденти.


Познатиот трговец со дрога „Ла Барби“
Најмалку 26 лица се убиени во петокот во одвоени инциденти на северот на Мексико. Според властите, 8 лица, осомничени за шверц со дрога, загинале во судир со војската во Монтреј, а другите во Тореон и Сиудад Хуарес.
Од 2006 та година во судири поврзани со организиран криминал во Мексоко загинаа најмалку 34 илјади луѓе. Мексиканската влада во овие подрачја испрати 50 илјади војници.
XS
SM
MD
LG