Достапни линкови

Либија - судири на демонстрантите со армијата за контрола врз Ал Бајда


Демонстранти го уништуваат споменикот на Гадафи
Во Либија продолжуваат немирите. Опозиционите активисти се судија со владините трупи во Ал Бајда, на 200 километри од Бенгази.
Како што јави Асошиетед Прес, најмалку 23 демонстранти загинаа а ститици се повредени во судирите со полицијата во протестите притов режимот на Моамер ел Гадафи. Според Хјуман Рајтс Воч пак вкупно во тридневните судири во Либија загинале 84 лица.
XS
SM
MD
LG