Достапни линкови

Во Техеран се бара егзекуција на опозициски лидериИлјадници подржувачи на владата, денеска за време на петочната молитва во Техеран, извикуваа слогани за егзекуција на иранските опозициони лидери Мир Хосеин Мусави и Мехди Каруби. Попладне се очекуваат и демонстрации низ Техеран со истото барање. Мусави и Каруби се во домашен притвор и веројатно ќе биде покренат судски процес против нив.
XS
SM
MD
LG