Достапни линкови

Берлускони не е загрижен за обвинението


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони
Италијанскиот премиер Силвио Берлускони изјави дека тој воопшто не е загрижен за обвинението дека имал секс со малолетна проститутка и за злоупотреба на неговата функција. Берлускони додаде дека тој планира да биде премиер на земјата до истекот на неговиот мандад за две години. Првото сослушување за судењето на Берлускони ќе се одржи на 6 април во Милано. Доколку биде прогласен за виновен тој може да добие затворска казна од 15 години.
XS
SM
MD
LG