Достапни линкови

Судири во Либија


Во Либијскиот град Бенгази дошло до судири меѓу демонстрантите и полицијата. Според очевидци, неколку стотини луѓе фрлале камења врз полицијата и според некои либијски медиуми, најмалку 10 луѓе биле повредени, меѓу кои и неколкумина полицајци. Во меѓувреме, либијската државна телевизија прикажа снимки од собир во главниот град Триполи, во знак на подршка на лидерот Муамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG