Достапни линкови

Министерката Јанкулоска го осуди насилството на Кале


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска го осуди инцидентот на Кале. Јанкулоска апелираше до медиумите и до политичките партии настанот да не се злоупотребува за дневно политички поени. Министерката изрази жалење што неодговорното однесување на одредени политичари било искористено за подгревање на страстите, што може да и нанесе штета на државата.
XS
SM
MD
LG