Достапни линкови

Вељаноски- инцидентот на Кале да се реши институционално


Претседател на Собранието, Трајко Вељановски
Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски изјави денеска дека сите прашања поврзани со инцидентот на Кале најдобро е да се решаваат во институциите, вклучувајќи го и законодавниот дом.
Според Вељаноски досега до него нема поднесено барање за повикување на одговорност на заменик министерот за внатрешни работи Џеват Бучи, кој наводно за време на инцидентот интервенирал, додека полицијата се обидувала да ги уапси учесниците во инцидентот.
XS
SM
MD
LG