Достапни линкови

Почеток на протести во Бахреин


Полицијата во Бахреин интервенирала денеска против демонстрантите во две села, при што имало и неколкумина повредени. За денеска во Бахреин се планирани анти-валдини демонстрации, под мототоДен на гневот, инспирирани од случувањата во Египет. Мнозинските шиити во Бахреин се жалат дека владејачката сунитска династија систематски ги дискриминира.
XS
SM
MD
LG