Достапни линкови

Јосиповиќ во посета на Сараево


Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ денеска ќе престојува во посета на Сараево, каде што ќе му биде врачена наградата “Слобода”. Наградата ја доделува Меѓународниот центар за мир од Сараево на поединци и институции за посебен придонес за развој на хуманизмот и човековите права и слободи.
XS
SM
MD
LG