Достапни линкови

Ситуацијата во Каиро се стабилизира


Илјадниците демонстранти го напуштија плоштадот Тахрир во Каиро откако вчера воените власти го суспендираа Уставот и го распуштија палралментот. Воениот совет соопшти дека ќе владее 6 месеци, односно до одржувањето на парламентарни и претседателски избори. Реакциите на организаторите на демонстрациите на ваквите одлуки на армијата, се главно позитивни.
XS
SM
MD
LG