Достапни линкови

Казахстанската опозиција без кандидат на претседателските избори


Булат Абилов
Казахстанската опозициона партија Азат соопшти дека нема да има свој кандидат на престојните претседателски избори во земјата на 3 април, соопшти казахстанскиот сервис на Радио Слободна Европа.
Членовите на партијата претходно најавија дека Булат Абилов ќе му биде противник на претседателот Нурсултан Назарбаев на изборите. Абилов изјави дека нема доволно време за подготовка на ефективна кампања до изборите.
XS
SM
MD
LG