Достапни линкови

Протести во Јемен против претседателот Салех


Сана, Јемен
Неколку илјади јеменци, главно млади, се собраа денеска во главниот град Сана на претести против претседателот Али Абдула Салех. Тие бараат претседателот Салех да го следи примерот на египетскиот лидер Мубарак и да си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG