Достапни линкови

Две обвинети од Перо Наков во домашен притвор


Основен суд Скопје
Основен суд Скопје 1 денеска ја потврди одлуката на истражниот судија за определување куќен притвор на две обвинети во случајот Пајажина. Претходно обвинителството ја обжали одуката на истражниот судија Анета Кочишки и Невин Науф да бидат пуштени во домашен притвор.
Во притвор остануваат другите обвинети од фирмите на Перо Наков, меѓу кои и директорот на А1 телевизија Велија Рамковски.
XS
SM
MD
LG