Достапни линкови

Најмалку 11 загинати во поплавите во Шри Ланка


Најмалку 11 луѓе загинале во поплавите во Шри Ланка, а 250 илјади се дислоцирани од нивните домови, соопштија властите на земјата. Монсунските дождови го погодија источниот и северениот дел на Шри Ланка, како и некои централни покраини втор пат во помалку од еден месец. Во полавите во јануари загинаа 40 луѓе, беа раселни илјадници и беше уништена околу 20 насто од оризовата култура на земјата.
XS
SM
MD
LG