Достапни линкови

Во Египет протести под мотото Ден за заминување


Стотици илјади демонстранти се собраа на денешните протести во Египет, барајќи заминување од власт на претседателот Хосни Мубарак. Генералниот секретар на Арапската лига Амр Муса кој порано беше шеф на египетската дипломатија им се придружи на демонстрантите на централниот каирски плоштад Тахрир. Има извештаи за спотрадични каменувања меѓу групите кои се против Мубарак и оние кои го поддржуваат.
XS
SM
MD
LG