Достапни линкови

САД го осудија заплашувањето на новинарите во Каиро


Насилството на протестите во Каиро
Американскиот Стејт Департмент денеска ја осуди како што ја нарече кампањата за заплашување на новинарите кои известуваат од протестите во Египет.
Реакцијата е по соопштението на Водафон дека египетските власти ги принудувале мобилните оператори да објавуваат провладини пораки за време на протестите. Водафон го оцени барањето како неприфатливо. Египетските власти претходно ги прекинаа мобилните врски за да ги спречи демонстрантите да ги коррдинираат протестите.
XS
SM
MD
LG