Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Анкара - 30 повредени


При експлозија во фабрика за генератори во Анката се повредени околу 30 луѓе. Засега не се познати причините за експлозијата.
Два спрата од фабриката во која работат 50 луѓе се урнале и се стравува дека во урнатините има луѓе.
XS
SM
MD
LG