Достапни линкови

Ирска ќе протера руски дипломат од земјата


Ирските власти соопштија дека ќе протераат еден руски дипломат, бидејќи руската разузнавачка служба го украла идентитетот на шест ирски државјани за да ги искористи како маска за шпионажа во САД.
Според министерството за надворешни работи полициската истрага открила дека руските агенти користеле шест лажни пасоши со идентитетите на нивни државјани. Се уште не е објавен датумот кога рускиот дипломат ќе мора да ја напушти Ирска.
XS
SM
MD
LG