Достапни линкови

СДСМ и натаму ќе го бојкотира Парламентот


Амблемите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ
Пратениците на СДСМ не го прифатија барањето на Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски да се вратат во законодавниот дом. Според соопштението на партијата Вељаноски прави обиди за глумење на демократија и замачкување на суровата реалност.
СДСМ изразија жалење што вториот човек во земјата неможе да се стави над партиските интереси на ВМРО ДПМНЕ.
XS
SM
MD
LG