Достапни линкови

Опозицијата ја бојкотира координацијата кај Вељановски


Трајко Вељановски
Претставници на опозициските парламентарни партии кои објавија дека нема да учествуваат во работата на Собранието, и покрај повикот на претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски, денеска не дојдоа на координација во неговиот кабинет.
Коордницаијата е одложена како и почетокот на продолжението на 135. седница, која беше закажана за 11 часот.
СДСМ, НСДП, НА, ЛП и НД објавија дека веќе нема да учествуваат во работата на македонското Собрание како протест поради загрозената демократија во Македонија
XS
SM
MD
LG