Достапни линкови

Египет - Мобилната телефонија делумно функционира, интернетот во прекин


Во Египет денеска делумно функционираат мобилните телефони, а интернетот сеуште е во прекин. Вчера беа прекинати и мобилната телефонија и интернетот бидејки властите сметаа дека преку овој вид комуникација се организраат масовните протести на кои се бара оставка на режимот на претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG