Достапни линкови

Холанѓаните ќе обучуваат авганистански полицајци


Холандски војници во Кандахар
Холандската влада обезбеди поддршка од мнозинство од пратениците за испраќање војници и полицајци на северот на Авганистан, кои треба да ги обучуваат полициските регрути. Според анкетите, мнозинството Холанѓани се противат на оваа мисија на нивната армија. Досега загинаа 24 холандски војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG