Достапни линкови

Расте бројката на загинати при експлозија во Багдад


Бројката на загинати при експлозија на автомобил бомба во Багдад се искачи на 48 лица, а десетици се повредени. Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека бомбата експлодирала во близина на одржувањето на погребна церемонија во една шиитска населба во градот .
XS
SM
MD
LG