Достапни линкови

Времето денеска ведро, студено и тивко


Времето претпладне ќе биде претежно ведро, студено и тивко. Преку денот облачноста ќе се зголемува, а попладне во западните делови ќе има услови за слаби локални врнежи од снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура се движи од минус 15 до минус шест, а дневната ќе биде од минус два до шест степени. Во Скопје и околината претпладнево времето е ведро и студено, а преку денот ќе се намалува постепено облачноста.
XS
SM
MD
LG