Достапни линкови

Европратеникот Лајчак бара прекин на насилството во Албанија


Протестите во Албанија
Пратеникот на Европската Унија Мирослав Лајчак по средбата со албанскиот претседател Бамир Топи и лидерот на опозицијата Еди Рама во Тирана ги повика домашните политичари да се свртат кон европската иднина на земјата.
Лајчак побара да прекинат насилствата и да се почитуваат државните институции и да бидат пронајдени виновниците за убиствата на протестите во петокот.
XS
SM
MD
LG