Достапни линкови

Конгресменката Гифордс на рехабилитација


Здравствената состојба на американската конгресменка Габриел Гифордс која на 8 овој месец во Тусон беше застрелана во глава е добра, изјавија докторите во болницата во Хјустон каде што таа се лекува. Во нападот за кој е осомничен 22 годишниот Џаред Лохнер беа убиени шест лица, додека 12 други беа повредени. Тој во понеделникот изјави дека не се чувствувал виновен.
XS
SM
MD
LG