Достапни линкови

Осомничениот атентатор од Аризона се изјасни за невин


Тусон - Аризона
Осомничениот за стрелањето минатиот месец во Аризона Џаред Ли Лафуер се изјасни дека е невин.
22 годишниот Лафер е обвинет за убиство на 6 лица и ранување на 12, меѓу кои и американскиот конгресмен Габриел Гифорд.
Конгресменката и натаму е во болница во Тексас каде што се очекува процесот на опоравување да трае со месеци.
XS
SM
MD
LG