Достапни линкови

Автомобил бомба во Карбала, 6-мина загинати


Во нов бомбашки напад во ирачкиот град Карбала загинале 6 лица, а над 10 бил повредени. Според локалната полиција, автомобил бомба експлодирал на паркинг на кој биле автобуси со кои се превезувале шиитски аџии.
XS
SM
MD
LG