Достапни линкови

Продолжен притворот на осомничените во случајот „Пајажина,,


Истражниот судија од Кривичниот суд Скопје им ја продолжи мерката притвор на 14 осомничени за случајот „Пајажина,, меѓу кои и на бизнисменот и сопственик на А1 телевизија Велија Рамковски.
Притворот им е продолжен на барање на Обвинителството бидејќи се уште не била комплетирана истрагата. Тие се осомничени за повеќе кривични дела, злосторничко здружување, злоупотреба на положбата, затајување данок и перење пари
XS
SM
MD
LG