Достапни линкови

Делегација на ГШ на АРМ во посета на САД


Делегација на АРМ предводена од началникот на Генералштабот на АРМ генерал потполковник Мирослав Стојановски, од вчера престојува во официјална тридневна посета на вооружените сили на САД. Целта на посетата, како што денеска соопшти Министерството за одбрана, е унапредување на билатералната воена соработка меѓу двете земји. Предвидeно е генерал Стојановски во Вашингтон да се сретне и со шефот на американскиот генералштаб адмирал Мајк Мулен.
XS
SM
MD
LG