Достапни линкови

Состојбата на Гифордс од критична во сериозна


Габриел Гифордс
Состојбата на американската конгресменката застрелана во главата пред повеќе од една недела во Тусон, Аризона е подобрена и сега се води како сериозна. Лекарите велат дека Габриел Гифордс веќе дишела сама. Шест лица загинаа, а десетина беа повредени кога 22 годишниот Ли Џаред Лохер пукаше во нив. Тој е во затвор и e обвинет за неколку злосторства, вклучувајќи и обид за атентат.
XS
SM
MD
LG