Достапни линкови

Средба на лидерите на политичките партии во Тунис


Зине Ал Абидине Бен Али
Лидерите на најголемите политички партиии во Тунис се сретнаа денеска да разговараат за формирање на заедничка национална влада по бегството на претседателот Зине Ал Абидине Бен Али.
Бен Али заедно со неговото семејство отиде во Саудиска Арабија поради неколку неделните немири на протестите во земјата. Претседателот на Парламентот Фоуад Мембаза е привремено назначен на функцијата.
XS
SM
MD
LG