Достапни линкови

6 мртви при експлозија на бомба во Авганистан


Во експлозија на бомба поставена во едно миникомбе загинале шест патници, а тројца биле повредени во јужен Авганистан. Според полицијата на покраината Хелманд меѓу жртвите имало и една жена и дете.
Во покраината Вардак НАТО соопшти дека меѓународните сили убиле двајца бунтовници и заробиле двјаца осомничени милитанти.
XS
SM
MD
LG