Достапни линкови

Уште еден чекор кон ратификација на СТАРТ


Рускиот Парламент
Руската Дума денеска, во второ читање, го помина новиот договор за нуклеарно разоружување меѓу Соединетите Држави и Русија. Останува уште третото финално гласање во Думата, по што новиот договор СТАРТ ќе треба да го усвои уште горниот дом на рускиот парламент.
XS
SM
MD
LG